Buz Devri 3_Dinazorların Şafağı

buz-devri-3

Cumartesi günü Cinebonus (Nautilus)’ta saat 17:30 seansında üç boyutlu izledim Buz Devri 3’ü. Daha önce hiç üç boyutlu film izlemeyen annem ve babam da animasyon filmi olmasına rağmen severek izlediler benimle… Gerçi Buz Devri 1 ve Buz Devri 2’yi evde torun yeğenlerin isteğiyle defalarca izlemiş olmalarından belki de onlar da bekliyorlardı bu üçüncü filmi 🙂 

 “Sid’i başına aldığı belalardan kurtarmak için çıktıkları yolculukta kendilerini birden gizemli bir yeraltı dünyasında bulan ekip, karşılaştıkları dinozorlar, aklını kaçırmış gibi duran değişik hayvan türleri, yeni bir bitki örtüsü ve tek gözlü, acımasız dinozor avcısı gelincik Buck ile heyecan dolu ve bir o kadar da eğlenceli bir maceranın ortasında kalırlar.”

Scrat yine asla ele geçiremediği meşe palamudunun ve bu sefer farkında olmadan aşkın da peşindedir. Manny ve Ellie yavruları minik mamutun doğmasını beklemektedirler. 

Miskin Sid, bulduğu dinozor yumurtalarından çıkan yavrularla kendine geçici bir aile kurar ve film bu eksende Dinazorlar Dünyası’na bizi davet eder..  Kılıç dişli kaplan Diego da arkadaşlarıyla ilişkisinde çok yumuşak bir tavır sergileyip sergilemediğini sorgulamaktadır. Belki de çekip gitmeli, yeniden bir başına ve özgür olmalı diye düşünmektedir.

Kocaman, tehlikeli yaratıklar ve dinazorlar, et-canlı yiyen çiçekler, Scrat ile Scratiye’nin meşe palamudu uğruna la cumparsita eşliğinde yaptıkları tango, Izdırap Ormanı, Felâket Katmanı, Ölüm Uçurumu ve Buck’ın gerektikçe yeni maddelerini uydurduğu onlara rehberlik ve liderlik etme şartları filmin akılda kalanlarıydı. 

Sinema’da küçüklerin kahkahaları, yorumları biz büyüklerin kahkahalarına yol açtı sürekli… Filmi izlemeye gelenlerin büyük bir çoğunluğu ise büyüklerdi laf aramızda 🙂 Seslendirme ise yine muhteşemdi..

http://www.iceagemovie.com/

Buz Devri 3: Dinazorların Şafağı (Ice Age 3: Dawn of the Dinosaurs)

  • Yönetmen: Carlos Saldanha,
  • Senaryo: Peter Ackerman, Micheal Berg
  • Seslendirme: Ali Poyrazoğlu, Haluk Bilginer, Yekta Kopan, Altan Erkekli
  • Türkiye’de gösterim tarihi: 1 Temmuz 2009
  • Yapım ve Dağıtım şirketi: Blue Sky Studios
  • Süre: 94 dakika
  • http://www.imdb.com/title/tt1080016/

Gezgin